בית חכם עשה זאת בעצמך

רוצה להתקין מערכות בית חכם לבדך? מעוניין לחסוך בהוצאות ולהתחיל בהתאמת הבית שלך למערכות חכם? בדיוק בשביל זה אנחנו פה ונוכל לעזור לך לבחור אסטרטגיה ומוצרים שמתאימים בדיוק בשבילך.

בניית בית חכם היא אחת המהפכות הטכנולוגיית הגדולות ביותר בשנים האחרונות, כאשר עוד ועוד בתים הופכים לחכמים.

בניית בית חכם מהיסוד יכולה להגיע לעשרות ואף מאוד שקלים בעבור המערכות החכמות , אך לאלו מאיתנו שרוצים לבנות בעצמם מערכות חכמות אנחנו כאן כדי לעזור.

במדריך זה נסקור כמה מערכות חכמות שתוכלו להתקין בעצמכם, ולמתקדמים שבינינו שרוצים להתקין מערכות בית חכם שלמות כולל מערכת ניהול מרכזית, יש צורך מסויים בידע בתכנות וחשמל, לכן אם אתם אכן בעלי ידע כזה, המומחים שלנו ישמחו לעוזר לכם גם במקרה הזה.

במדריך זה נסקור את המערכות החכמות הבאות שתוכלו להתקין בעצמכם , ורובכם לא תזדקקו לעזרה בעת התקנת המערכות.

דוד חכם- Switcher

אולי ההתקנה הכי קלה והכי יעילה של מערכות חכמות לבית החכם שלכם . מדובר במתג חכם, שמאפשר לכם לנהל את הדוד החשמלי שלכם בצורה חכמה, נוחה, קלה וחסכונית. בעזרת המתג הזה תוכלו לכבות ולהדליק את הדוד מכל מקום ובכל זמן, תשלטו בעלויות החשמל של הדוד ותמיד תיהיה לכם בקרה על תעריפי החשמל שאתם משלמים בפועל על הדוד.

מתג חכם לדוד

מדובר במוצר מהפכני וקל לתפעול , שהחל מהגרסא החדשה תוכלו לנהל את כל מערכות הדוד מהטלפון שלכם, לקבל ולשלוט בלו"ז התקנה וכיבוי, ואפילו לקבל "פושים" כאשר הדוד נדלק ונכבה. המתג מתאים לכל הדודים, ונועד להחליף את המתג של הדוד בלבד, זאת אומרת שבקלות ובאופן מיידי תוכלו לקבל שליטה מלאה על הדוד שלכם.

מכיוון שמדובר בהחלפת מתג, יש צורך בחשמלאי מוסמך, אתם מוזמנים לקרוא עוד על המוצר ולקבוע התקנה במחיר מפתיע – סוויצ'ר לדוד.

מערכות אבטחה חכמות

מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה חכמות הן מצרך שנדרש יותר ויותר בזמן האחרון על ידי כמעט כל סוגי הקהלים, החל בהורים לתינוקות/ילדים שרוצים  להציץ בבית באופן קבוע, בעלי דירות שמעוניינים ביותר שליטה וכאלו שנושפים בחו"ל תכופות ומצלמות אבטחה חכמות בהחלט נותנות להם מענה מצויין.

בישראל התחום מתפתח מאוד וכמובן שמצלמות חכמות מהוות אחוז משמעותי מנפח שוק הבתים החכמים , ומדובר במוצר שאט אט מוגדר כחובה בכל בית ובית.

בשנים האחרונות צצו יותר ויותר אפליקציות חינמיות ובתשלום שמאפשרות לכם להפוך כל סמארטפון למצלמת אבטחה שמשדרת באופן קבוע. דוגמה אחת לאפליקציות מסוג זה היא ה- iCamViewer  ועוד המון אפליקציות מסוג זה שתוכלו לקרוא עליהן בסקירת אפליקציות האבטחה שלנו

אנחנו כאמור,  יותר ממליצים לרכוש מצלמות אבטחה חכמות לבית או לעסק, שיתנו לכם, שקט נפשי, שליטה ובקרה תמידית על הבית או העסק שלכם.

מצלמות אבטחה חכמות, עם חיבור לאינטרנט ושליטה מרחוק מתומחרות החל מ250 ש"ח למצלמה בודדת. אתם יכולים לרכוש מצלמות להתקנה עצמאית בחנות שלנו או להתייעץ איתנו על בניית מערך אבטחה כולל והתקנה מוסמכת.

אפילו באמאזון תוכלו לרכוש מצלמות אבטחה חכמות במחיר מצויין(לא לשכוח להוסיף מכסים ודמי הובלה כאשר משווים) , הZOSI  היא דוגמה למצלמה שמקבלת ביקורות מצוינות במחיר קורץ.

כמו כן חשוב לשים לב לחיבור החשמלי של המצלמה ולבדוק את הרכישה היטב לפני הביצוע.

ZOSI

שימו לב, בידה ואתם מעוניינים להתקין מצלמות אבטחה לחצר או מקום חשוך, יש לבדוק אופציות של מצלמות בעלות יכולות ראיית לילה.

מנעול חכם

מנעול חכם ותחום הנעילה החכמה נמצא עדיין בחיתולים בישראל אבל בעולם ובעיקר בארצות הברית הופך לנפוץ מאוד.  באמצעות מנעול חכם תוכלו לייצר "מפתחות" וירטאוליים שיאפשרו לכם את היכולת לשכפל מפתחות לכל מי שאתם חפצים, מפתחות וירטאוליים כמובן.  נגיד יש לכם בייביסטר שאמורה להגיע למספר שעות, מעתה תוכלו "לייצר" לה מפתח למספר שעות שלאחר עזיבתה פג.  אין צורך להסתכן בלהשאיר מפח מתחת לדלת או בעציץ.

כמו כן, מנעולים חכמים מצויינים לכאלה שרוצים שליטה יותר טוב וגרים בדירת שותפים/ או כל בן אדם שרוצה קצת יותר פרטיות בבית שלו.

בנוסף, תוכלו לקבל התראות מתי המנעול נפתח ומתי נסגר, לקבוע נעילת ילדים וכמובן לפתוח אותו באמצעות הסמארטפון.

חלק מהמנעולים עובדים על זיהוי של טביעת האצבע וחלקים מבוססים קוד, יש מגוון עצום של מנעולים חכמים. התקנה של מנעול חכם מאפשרת שליטה ברמה חדשה וגבוהה יותר עבורכם, וכמובן שנוחה בהרבה ממפתחות ישנים.

התקנה של מנעול חכם ברוב המקרים כרוכה בהחלפת צילינדר והכנת תשתית, אך תוכלו למצוא בשוק מספר מנעולים שפשוט "מתלבשים" על הדלת ללא צורך בהכנת תשתית.  בגלל הרגישות, אנחנו ממליצים להסתייע במתקין מוסמך, ומציעים שירות התקנת מנעולים חכמים שמבוצע על ידי מנעולן מוסמך.

אם בכל זאת אתם מתעקשים לבצע את הפעולה בעצמכם, תוכלו למצוא מנעולים חכמים ב ksp ובמגוון חנויות באינטרנט. אנחנו מוכנים לעזור לכם למצוא כמה טובים ללא עלות:)

בנוסף, כיום יש מנעולים שכבר ניתן לכנות אותם מערכות נעילה, שמתממשקות עם מערכת מצלמות האבטחה ונותנות לכם אפשרות בלתי מוגבלת של שליטה בקרה וביטחון.

תריסים חכמים

בישראל , כמו שאתם בטח יודעים אנחנו מתמודדים עם עומס חום רציני מאוד בעיקר בתקופת הקיץ. אחת התרופות לחום הזה, היא סגירת התריסים בבתים עם מרפסות שמש או גינות גדולות באמצעות מפסק חכם לתריסים שמאפשר לכם לשלוט בסגירה או פתיחה של התריסים החשמליים בקלות באפליקצייה ייעודית.

אז נכון, לפעמים אנחנו רוצים לאוורר את הבית, אך שליטה בתריסים תעניק לכם יכולת להחליט ולבצע עוד לפניש תגיעו הביתה.

מפסק של אלקטרוזן

המחיר של מפסק חכם של חברת אלקטרוזן, מתחיל ב350 ש"ח למפסק הבסיסי. זכרו, אתם חייבים להסתייע בחשמלאי מוסמך, רצוי אחד שיודע כיצד להפעיל את כל המערכת ובעל נסיון בעבודה על פרוייקטיים חכמים.

אנחנו כאן כדי לתת לכם מענה בכל הנושא של תריסים חשמליים חכמים.

מזגן חכם

סביר להניח שאתם מכירים ורואים את כל הפרסומות של מזגנים חכמים שמשודרים חדשות לבקרים.  אז נכון, תחום המזגנים החכמים יתפתח מאוד בשנים האחרונות וללא ספק הוסיף כמה מאות שקלים בתמחור של כל מוצר.

אנו מציעים פתרון הרבה יותר פשוט של חברת Sensibo, שמאפשר לכל מזגן להפוך לחכם באמצעות שליטה ושידור של תדר אינפרא אדום, בדיוק כמו שהשלט מתקשר עם המנוע, כך גם המכשיר המצויין הזה.

היתרון במוצר הוא כך שתוכלו להעביר אותו ולהפוך כל מזגן למזגן חכם, ולא תיהיה זקוקים לרכוש מזגן חכם בעלות יותר גבוהה.

המוצר מאפשר לכם באמצעות אפליקצייה נוחה לתפעול, לשלוט בטמפ של המזגן, עוצמת אוורור, לבדוק לחות וטמפ' בבית בכל זמן ובנוסף ישנה אופציה להתממשקות עם גוגל הום ואלקסה.

תוכלו מעתה להדליק את המזגן ממש לפני שאתם מגיעים הביתה, או לכבות אותו במידה ושכחתם.

היתרון ברכישת הSensibo הוא כך שמדובר ברכישה שתלווה אתכם לכל בית או מקום שתיהיו בו, ההתקנה קלה מאוד ומאפשרת כמעט לכל בן אדם להפוך את המזגן בביתו לחכם.

כיום היחידה הנמכרת של המוצר היא הSensibo Sky שנמכרת בתור מחיר בודד ליחידה ב120$.

שקע חכם

שקע חכם הופך כל מכשיר חשמלי לחכם בכך שהוא מאפשר לכם לשלוט על הדלקת/כיבוי המכשיר.

בפשטות, שקע חשמלי חכם נותן לכם את האפשרות לכבות ולהדליק מכשירים באמצעות שליטה מרחוק , בדרך כלל באמצעות המכשיר הסוללארי שלכם.

בית חכם עשה זאת בעצמך למתקדמים

עד כה, דנו במערכות פשוטות שמצריכות התקנה קלה. במידה ותרצו לשדרג את הבית שלכם לחכם באמת, תזדקקו ליותר השקעה וגם ניסיון מוכח. מערכת בית חכם שלמה מצויידת בהמון מערכות שמתממשקות עם ארון חשמל חכם.

Most Popular

מנעול חכם
moscovic_admin

למה אתם צריכים מנעול חכם לבית?

קשה למצוא אדם שלא מכיר את הפתגם הידוע- "ביתי הוא מבצרי". אם על מקורו של הביטוי יש חולקים, קל וחומר שעל פירושו אין עוררין: המקום

בית חכם
moscovic_admin

בית חכם עשה זאת בעצמך

רוצה להתקין מערכות בית חכם לבדך? מעוניין לחסוך בהוצאות ולהתחיל בהתאמת הבית שלך למערכות חכם? בדיוק בשביל זה אנחנו פה ונוכל לעזור לך לבחור אסטרטגיה