למה אתם צריכים מנעול חכם לבית?

קשה למצוא אדם שלא מכיר את הפתגם הידוע- "ביתי הוא מבצרי". אם על מקורו של הביטוי יש חולקים, קל וחומר שעל פירושו אין עוררין: המקום הבטוח ביותר לאדם הוא הבית. עם חלוף השנים, המבצר מתאים את עצמו לסביבה המתחדשת שמחוצה לו, ואחד מהמוצרים שעושה זאת בהצלחה רבה הוא המנעול החכם, המאפשר להפוך את הבית למבצר של ממש מבלי לוותר על ממשק יעיל וחדשני. עם כך, מהו בעצם המנעול החכם?

המנעול החכם הוא מוצר חדש שהופך את הכניסה לבית לחכמה. הכוונה בכך היא שאפשר להיפרד מצרור המפתחות המסורבל ולבחור את הדרך המתאימה ביותר עבורך ועבור בני משפחתך, בין אם זה באמצעות קודן, אפליקציה בפלאפון או אפילו טביעת אצבע להיכנס לבית. מערכת הנעילה החכמה כוללת שלט, חיבור לאפליקציה וסוללה נטענת והיא מתאימה לרוב סוגי הדלתות. 

יתרונות מנעול חכם לדלת

אחרי שסקרנו את המוצר על קצה המזלג נחקור את המנעול החכם לעובי הקורה ונתייחס לשאלות טבעיות שעולות מהשדרוג למנעול חכם.

ראשית, היתרון המשמעותי של מערכת הנעילה החכמה הוא שהיא מתאימה את עצמה לצרכן. יש אפשרות בחירה בין שימוש בקריאת טביעת אצבע, פתיחה דרך המכשיר הסלולרי והזנת קוד בקודן. המערכת יכולה לשמור מספר טביעות אצבע כך שהשימוש נוח גם בבית מרובה דיירים.

ומה באשר לשומרי השבת שצריכים את האופציה המכנית לצד הדיגיטלית, או לאלו המתעקשים להישאר נאמנים לדרך הישנה? ובכן, אנשים אלו יכולים להסיר דאגה מליבם מכיוון שלמערכת יש צילינדר רגיל עם מפתח מסורתי הניתן לשכפול.  אם נחזור להשוואה אשר איתה התחלנו בין הבית למבצר, אז מתבקש שהמנעול יקביל בתפקידו לשומר הראשי של המבצר. לכן, בראש ובראשונה תפקיד המנעול הוא לשמור על הבית באופן הטוב ביותר, לחזק את הביצורים. במקרה של המנעול החכם, חל שדרוג משמעותי במערך האבטחה בהשוואה למנעול המסורתי. השדרוג מתבטא בבקרה של בעל הבית על המתרחש במרחב הבית. אם המערכת מזהה פעילות חריגה, הודעה נשלחת באופן מידי למשתמש. למעשה, ההתרעה המידית שנשלחת אל מכשיר הנייד יכולה להוות לאנשים מסוימים תחליף למערכות התראה קיימות וכך לחסוך כסף רב. גם בשגרה ניתן ללמוד על הרגלי הבית החכם אודות לרישום אוטומטי של הכניסות והיציאות דרך הדלת. חשוב להזכיר שהמערכת כולה מוצפנת כך שאין חשש מפריצות למערכת התקשורת האלחוטית.

כפי שצוין קודם לכן, הערכה מצוידת בסוללה רב שימושית עם מטען, מה שמוריד את התלות בתשתית החשמל במידה ומתרחשת הפסקה לא מתוכננת בספיקת החשמל שהיא תופעה מוכרת לכל במחוזותינו. יתרון מהותי נוסף הוא אי הצורך בשינויים חיצוניים וזאת אודות לשתי תכונות של המנעול החכם: התאמה לרוב סוגי הדלתות, ושיטת התקנה שמתאפשרת ללא קידוח או חיווט, וכתוצאה מכך אין צורך בשינוי העיצוב החיצוני של הדלת.

מחירים של מנעולים חכמים

כמיטב המסורת, את העיקר שמרנו לסוף, והכוונה היא כמובן למחיר. עניין העלות של המנעול החכם מורכב ממספר משתנים והם סוג הדלת, אופי העבודה שנגזרת מכך, והאם יש צורך בציוד מיוחד להתקנה. בהנחה שמדובר בדלת עם נעילה סטנדרטית (רב בריח), העלות תנוע סביב ה1,500 שקלים. חשוב לציין שבמקרים מסוימים תתווסף עלות סמלית עבור ההתקנה והמחיר ישתנה בהתאם.

לסיכום, המוצר החדש שצובר פופולריות ביותר ויותר בתי אב בישראל עושה זאת בחסד רב. עבור 1,500 שקלים, מערכת נעילה החכמה מאפשרת לנו לסכם עידן של החבאת צרור המפתחות בגרב או בשטיח בגרם המדרגות בעת יציאה לריצה, וחשוב מכך, מאפשרת לנו לצאת לעידן שבו ההגנה סביב מבצרנו הפרטי מתהדקת באופן שלא גורע מאיתנו ליהנות ממשק פשוט ונוח. אם אתם כבר רוכשים מנעול חכם, מומלץ לבדוק עוד מידע על עינית חכמה לדלת.

Most Popular

מנעול חכם
moscovic_admin

למה אתם צריכים מנעול חכם לבית?

קשה למצוא אדם שלא מכיר את הפתגם הידוע- "ביתי הוא מבצרי". אם על מקורו של הביטוי יש חולקים, קל וחומר שעל פירושו אין עוררין: המקום

בית חכם
moscovic_admin

בית חכם עשה זאת בעצמך

רוצה להתקין מערכות בית חכם לבדך? מעוניין לחסוך בהוצאות ולהתחיל בהתאמת הבית שלך למערכות חכם? בדיוק בשביל זה אנחנו פה ונוכל לעזור לך לבחור אסטרטגיה